Studio Wena | O mnie
15331
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15331,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-13.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

KIM JESTEM?

W wolnym czasie oddaję się pasji fotografowania dzikiej przyrody. Wędruję z aparatem fotograficznym po łąkach, śródleśnych polanach z dala od miejskiego zgiełku. Podpatruję zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Szczególnie obserwuję ptaki drapieżne. Wielogodzinne zasiadki często skutkują ciekawymi rezultatami obserwacji. To wymaga dużej cierpliwości ale przydaje się ona przy projektowaniu książek. Za fotografie przyrodnicze zdobywam nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach.

“Słońce już zaszło…”

“…pora wracać. Nagle na ścieżce stanął łoszak. Zupełnie niespodziewane spotkanie. Wyciągam aparat, próbuję opanować drżenie rąk. Stabilizacja obiektywu trochę pomaga ale ISO wysokie. Po drugim strzale migawki słyszę za plecami warknięcie. Powoli odwracam się i myślę sobie – gorzej już nie może być, niecałe 10 metrów za mną stoi ogromna klempa w asyście dwóch łosi. Bez zbędnych i nagłych ruchów odchodzę w przeciwnym kierunku. Krótki przystanek – jeden strzał migawką i odchodzę dalej.

 

            Wracając autem polną drogą z jednej z zasiadek tuż za zakrętem stanęła mi na drodze pliszka żółta. Zacząłem hamować z obawy by się nie zaplątała pod zawieszeniem samochodu. Hamowaniem narobiłem sporo kurzu a mimo tego ona nie odleciała. Czekałem aż kurz opadnie a ona ciągle tkwiła nie wzruszona. Osrożnie wysiadłem z auta, otworzyłem bagażnik, rozpakowałem aparat fotograficzny a ona nadal stała jakby czekała na mnie. Powoli podszedłem do niej na bezpieczną odległość, kucnąłem i wykonałem kilka fotografii. Następnie zerknąłem na ekran aparatu by sprawdzić czy ostatnia fotografia się udała. Na widok ostrego i nie poruszonego zdjęcia uśmiechnąłem się zadowolony bo to przecież rzadki gatunek. Spojrzałem z powrotem na drogę a pliszki już nie było. Do dzisiaj zachodzę w głowę z pytaniem – czemu czekała?”

20 LAT DOŚWIADCZENIA

Cenię czas klienta i podaję przemyślane propozycje kształtu książki. Mam na swoim koncie projekty różnorodnych tematów od muzealnych do współczesnych. Od publikacji popularnych, naukowych, monografii, albumów tematycznych i autorskich.

Przygotowanie książki do druku

Projektowanie graficzne

Monografia

Fotografia